Armut Kaç Kalori? Armut Zayıflatır mı?

Armut vitamin bakımından zengin bir meyvedir. Böbrekleri çalıştırarak vücuttan yabancı maddelerin atılmasında yardımcı olur. Armut hazmı kolaylaştırır. Yemeklerden önce yenen bir armut bağırsakların çalışmasını sağlar.

Armut Kaç Kalori Armut Zayıflatır mı

Armut hakkında bazı ön bilgiler verdikten sonra esas konu başlığımız olan Armut kaç kaloridir? Ve armut zayıflatır mı? Sorularının cevabını verelim.

100 gr  Armut’un kalorisi

Armut’un 61 kalori olan bir meyvedir. Armut’un kalorisi elmanın kalorisine yakındır. Elmanın kalorisi ise 58 dir.

Armut zayıflatır mı? Zayıflamak isteyenlere de meyve olarak armut önerilir. Ancak bu dengesiz şekilde armut yemek anlamına gelmemelidir. Armutta şeker içeren bir meyvedir. Fakat %15 gibi şeker ihtiva etmektedir. Hiçbir meyvenin tek başına sizi zayıflatmak gibi mucizevi bir yönü yoktur. Sadece destek anlamında faydası vardır. Armut B vitamini ve fosfor ihtiva ettiğinden hem bedeni hemde zihni yorgunluğun giderilmesinde destek olur. Kansızlığa karşı faydalıdır. Sinirleri güçlendirir.

Armut tok tutar mı?

Armut, elma ve şeftali glisemik indeksi daha düşük meyveler olup daha uzun süre tok tutmaktadırlar. Glisemik indeksi düşük olduğu için kan şekerini daha yavaş yükseltirler.  Armut, elma yenildiğinde vücutta insülin daha az salgılanır. Metabolizmada daha iyi çalışır.

İncir, üzüm, karpuz ve muz bu meyvelerin glisemik indeksi yüksektir. Buda kan şekerinin hızla yükselmesine neden olduğu için daha çabuk acıkılmasına yol açar. Bu nedenle bu meyvelerin porsiyon miktarının dengeli olması gerekir.

Armutu rendeleyip yulaf ezmesi ile karıştırıp üzerine biraz yoğurt ekleyip bir ara öğününüzde mesela yiyebilirsiniz. Bu sizi bir süre tok tutacaktır.

Armut ile yağ akımın artıran bir karışım hazırlanabilir. Armut lif yönünden zengindir. Armut’un kabuğu da lif yönünden zengindir.

1 adet Armut
Yarım demet maydanoz
Yarım demet taze fesleğen

1 tane armut 4’e bölün, maydanoz ve  taze fesleğen yaprakları ile birlikte katı meyve sıkacağında sıkın. Bu yeşil suyu öğle ile ikindi arasında ara öğün olarak 1 su bardağı içilebilir.

4 yorum

  1. Abicim bol bol su için. Şeker, un mamülleri yemeyin. Özellikle pilav yemeyin. Meyvelerden özellikle muzdan uzak durun. Çayı şekersiz için kahvaltinizi düzgün yiyin en önemlisi masaya otururken “BISMILLAHIRRAHMANIRRAHIM” deyin. Bol su içerek günde en az 1 saat yürüyün, eğer fiziksel yapınız biraz daha iyiyse hafif tempoda haftada beş gün koşun, cumartesi.pazar dinlenin. Başarılar. Allaha emanet olun

1 geri izleme / bildirim

  1. Nasıl Kilo Verilir » Blog Archive Diyabet ( Şeker) Hastaları Nasıl Beslenmeli? Neleri Yemeli, Neleri Yememeli?

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*