Diyette Tüketilebilecek Sağlıklı Abur Cuburlar

Diyete başlamak değil ama diyeti sürdürmek zor. Diyetin devamlılığını etkileyen sizi zora sokan arada gelen tatlı krizleri ve abur cubur yeme isteği. İş yerinde gün boyu bilgisayar başında çalışırken çay ve kahve yanında bir şeyler yeme ihtiyacı hissederiz. Eminim şu abur cubur sorununu çözsek diyet yapanların %70 hedefe ulaşacak. Çünkü diyet listelerinde ki yemekler son derece doyurucu fakat bu listelerin tek eksiği atıştırmalıklar. Bu yüzden size diyette tüketebileceğiniz abur cuburları söylemek istiyorum.

aburcubur

  • Hafta sonu çoğumuzun yaptığı keyifli şeyler arasında film izlemek vardır. Film izlerken de atıştırmaktan son derece zevk alırız. Bu keyfinize eşlik edecek güzel bir atıştırmalık az yağda yapılmış patlamış mısır. Yanında içecek olarak bir dilim limon katılmış soda olabilir.
  • Sarı ve beyaz leblebi açlık hissinizde ortadan kaldıran güzel bir atıştırmalık. Rahatlıkla bir çay bardağı tüketebilirsiniz. Tatlı isteğiniz arttığında bu leblebilerin yanında 2 yemek kaşığı kuru üzüm ekleyerek hem sağlıklı hem de doyurucu abur cubur tüketmiş olursunuz.
  • Ceviz ve fındıkta bir avuç kadar yenile bilinir. Yanında 2 adet kuru incir yâda 4 adet kuru kaysı ile tatlı krizinin önüne geçebilirsiniz. Bağırsaklarını da çok iyi çalıştırdığı için metabolizmanızı hızlandıracak son derecede enerjik olmanızı sağlayacaktır.
  • Meyveli yoğurtta güzel bir ara öğün. Bir kâse yoğurt içine 1 yemek kaşığı yulaf kepeği, 1 yemek kaşığı keten tohumu, 1 adet meyve doğrayıp harika keyif alacağınız ara öğün yapmış olursunuz.
  • Hep tatlı krizi tutmaz bazen de tuzlu atıştırmalık isteriz bu durumda 2 adet galeta yanına 1 dilim peynir ile bir bardak siyah çay yâda yeşil çay tüketile bilinir. Keyfinize göre bu galetaları bir bardak ayranla da içebilirsiniz.
  • Diyette süt çok güzel bir kaçamak kaynağı. Yanında tükettiğiniz şeyle kan şekerinizi çok güzel ayarlayabilirsiniz. Hatta bir bardak süt yanında iki kare bitter çikolata ile kendinizi mutlu edebilirsiniz. Sütünüzün içine kahve yâda kakao koyarak bir bardak sütü eğlenceli hale getirebilirsiniz. Sütün içine bir tatlı kaşığı bal katabilirsiniz. Bunların hepsi tatlı krizinizi yatıştıracaktır.
  • En kral kaçamağı sona sakladık J Sütlü dondurma harika bir kaçamak. Diyette tüketebilmek son derece tatmin edici. Üç top dondurmayı haftada 2-3 kez tüketmek diyetinizi bozmanıza neden olmayacaktır. Dondurma yanına dilimleyeceğiniz meyve ile kaçamağı ziyafete çevirebilirsiniz.
  • Şimdi sayacağım şeyler sağlıklı bulmadığım için tüketmediğim şeyler. Fakat diyete engel olmayacak kalorisi düşük gıdalar. Katkı maddesi, tatlandırıcı gibi katkılardan rahatsız olamayan kişiler diyet kola ve her türlü diyet bisküviyi perhizi boyunca yiyebilir. Kendi adıma ben önermiyorum. Yukarda saydığım sağlıklı onca şey varken bunlarda eksik kalsın hepinize pazartesi başlanıp Salı bitmeyen diyetler diliyorum…:)

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*