Haftada 2 Ayda 8-10 Kilo Verdiren Diyet Programı

Bu konuda 1 ayda nasıl 8-10 kilo verilir? Diye soranlar biraz daha hızlı kilo verilmesine yardımcı olan haftada 2 ayda ise 8 kilo verdiren diyet programı ayrıntıları ile anlatılıyor.

1 ayda nasil kilo verilir

Sağlıklı kilo vermenin önemi anlatılırken hızlı kilo verilmenin tavsiye edilmeyen bir durum olduğunun bilinmesi gerekir.  Dünya sağlık örgütü bize ayda 4 kilo civarında vermemiz gerektiğini söylüyor. Buna göre kilo kaybı aylık 4-6 kilo civarında olmalı yemeğinizi de saate göre değil acıktığınızda ve yavaş yavaş yiyiniz. Ayrıca sağlıklı kilo vermek için diyet programınızda bütün besin gruplarından olmalı ve akşam yemeği çok geç saatlere kalmamalıdır. Gün içine yayarak yeterli miktarda su içilmeli önerilen 10-12 bardak

Haftada 2 Kilo Ayda 8 Kilo Verdiren Diyet

Bir haftada 2 kilo vererek ayda 8 kilo vermek için 2 günlük diyet programı listesi

Sabah:

1 dilim çavdar yada buğday ekmeği
1 dilim peynir yada haşlanmış 1 yumurta
Mevsimine göre domates, salatalık, biber, roka, maydanoz, tere, dere otu gibi sebzelerden salata ve üzerine bol limon
Şekersiz çay

Öğle Yemeği

Öğle yemeğine kadar olan sürede acıkırsanız 1 kase yoğurt yiyebilirsiniz ama o süreyi yemeden geçirirseniz yoğurdu öğle yemeğinize eklersiniz.

Ekmek 1 dilim
3-4 adet köfte yada 1 baget tavuk
1 kase yoğurt
Mevsim salatası bol olabilir.

Öğle yemeğinde 1 gün köfte diğer günlerde bazen tavuk yada balık olarak ana yemeğinizi ayarlabilirsiniz. Bu yemekler sizin protein almanızı sağlayacak

Ara Öğün

Eğer öğle yemeğinden sonra acıkırsanız yağsız kepekli ekmek ile yapılmış bir dilim peynirli tost yada 1 dilim ekmek yerine geçen yarım fırın simidi yiyebilirsiniz bunun yanına 1 bardak ayran ve 1 adet portakal bunlar sizi tok tutacaktır. Mevsimine göre meyve seçebilirsiniz.

Akşam Yemeği

Akşam yemeğine çorba ile başlayın

1 dilim ekmek
1 kase çorba
6-7 kaşık etsiz sebze yemeği
Mevsimine göre salata ve yoğurt

Yemeğe çorba ile başlamak çok iştahlı iseniz bile bu iştahınızı kesecektir. Yoğurdun diyet listelerinde çok önemli bir yeri vardır. Çünkü yoğurt metabolizmayı çalıştırır. Faydalı probiyotik bakteriler içerir. Kalsiyum yönünden zengindir.

Sabah

1 bardak süt
4 kaşık müsli
1 portakal

Öğle

1 dilim ekmek
6-7 kaşık etsiz sebze yemeği örneğin pırasa, ıspanak, enginar, fasulye, bamya v.b
Bol salata ve 1 kase yoğurt

Ara öğün

Ara öğünlerde şeker oranı düşük lif oranı yüksek bir gıda olan kuru erik yiyebilirsiniz. 3-4 adet erik bunun yanına 10 tane badem ve süt veya sütlü kahve ile olarak ikindi saatlerinde bunu ara öğün olarak yiyebilirsiniz.

Akşam:

1 kase çorba
6 kaşık sebze yemeği
1 dilim ekmek
Mevsimine göre bol salata ve 1 kase yoğurt

Uyarı: Hızlı kilo vermek doğru değildir. Sağlıklı kilo vermek için önce uzman bir hekim kontrolünden geçilmelidir. Sizin bünyenize ve sağlık durumunuza uygun diyet verilmelidir. Burada verilen diyet listesi genel bir diyet programıdır. Diyet listeleri ve diyet programları kişiye özel olmalıdır.

3 yorum

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*