Kilo Verme Hızı Her Bedende Farklılık Gösterir

Her insan sağlıklı ve ideal bir vücut yapısına sahip olmak ister. Bu ideal vücut ölçülerine sahip olmak aslında hiçte zor değildir. Beslenme şeklimizi biraz değiştirerek sağlıklı bir beden yapısına kavuşabiliriz. Ancak dikkat edilmesi gereken noktaları bilmemiz gerekir. Kilo verirken beslenme şeklimiz çok önemlidir. Kas ve protein kaybı önemli sağlık problemlerine neden olacağı için herkesin fizyolojik yapısına uygun şekilde bir diyet programı sağlığımız açısından uygun olacaktır. Kilo verme bir diyetisyen eşliğinde takip edilir ve uygulanırsa olumlu sonuçlar alınabilir.

Kilo verme hızı her bedende farklılık gösterir. Bununla birlikte cinsiyet, yaş unsurları göz önünde bulundurulur. Amacımız hızlı kilo vermek değil verdiğimiz kiloyu uzun vadede korumak olmalıdır.  Çünkü çok kısa zamanda verilen her kilo katlanarak bize geri dönecektir.  Ve en önemlisi sağlıklı beslenip sağlıklı kilo vermektir. Çoğu kişi tarafından kilo vermek problem olmazken verilen kilo korunamamaktadır. Bunun önüne geçmek için uyguladığımız diyet programını biraz daha hafifleterek yaşamımız boyunca hayata geçirmeliyiz.

Diyet ile birlikte diyetin ayrılmaz bir parçası olan egzersizler bilinenden daha fazla önem taşır. Diyet ile birlikte yapılan egzersizler sayesinde kilo kontrolü sağlandığı gibi hiper tansiyon, kalp hastalığı , kanser, osteoporoza karşı korunma sağlar aynı zamanda dolaşım düzene girerken vücut performasnı artar ve stres azalır. Kas ve kemik yapısı güç kazanır. Bu nedenle egzersiz diyet uygulamasında asla atlanmaması gereken bir faktördür.

No related content found.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*