Kilo Vermek Neden Zor?

Uzmanlar tarafından yapılan bir açıklamaya göre, kilo vermenin bir yaşı var; bu yaş sınırını geçenlerin ise kilo vermeleri, sandığınızdan çok daha zor…Kimi insanlar, kilo vermenin çok zor olduğunu ve hatta imkansız olduğunu söylüyorlar. Bunu söyleyenlere ise, bir kısım insanın cevabı, iradesine hakim olamamakla kilo vermek arasında, doğru bir orantı olduğu yönünde yoğunlaşıyor.

Peki gerçekten de, uzmanlar ne derse desin ve kişiler de ne kadar diyet yaparsa yapsın, neden kilo veremiyorlar bunu hiç düşündünüz mü? Yapılan araştırmalar, bu konunun direk yaş ile ilgili olduğunu ortaya koyuyor. Ve bu yaşın 28 olduğu belirtiliyor… 28 yaşından büyük olan kişilerin kilo vermeleri zor; çünkü bu kişilerin vücutları kendilerini daha geç yeniliyor; ve metabolizma yavaş çalışmaya başlıyor. 

Metabolizmamızı hızlandırmamız gerekir. Sağlıklı bir hayat sürmek, yaşımıza ve bedenimize uygun spor yaparak kilo verebiliriz. Sitemizde metabolizmamızı nasıl hızlandırabileceğimiz konusunda bilgiler yer almaktadır. 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*