Nasıl Zayıflarım? Zayıflamak İsteyenlere Öneriler

Fazla kilolarından kurtulmak isteyen kişiler nasıl zayıflarım yada nasıl kilo veririm bu soruların cevabını bulmaya çalışırlar site içerisinde sağlıklı zayıflamak konusunda sizlere yararlı olabilecek bir çok konuda bilgi bulunmaktadır. Bu yazıda ise zayıflamak isteyenlere yardımcı olabilecek öneriler ve zayıflamanın püf noktaları yer almaktadır.

Nasıl Zayıflarım

Lokmalarımızı yavaş yavaş çiğnemeliyiz. Hızlı yemek yediğimizde ne kadar yediğinizi anlayamayız.

Yediğiniz porsiyon yumruğunuz kadar olsun.

Normal sağlıklı yaşam için günde 2, 2,5 litre su içilmesi önerilir. Öğle ve akşam yemeklerinden önce su içmek mideyi küçülterek daha az yeme isteği doğurur.

Sütlü kahve metabolizmayı hızlandırır ve sizi tok tutar. Ancak kahve yüksek miktarda kullanılırsa sakıncalıdır. Tansiyonu yükseltip kalp çarpıntısı yapabilir.

Kuru yemişler tok tutar. Ceviz, badem gibi kuru yemişlerin miktarı önemlidir. Çok fazla yenmemelidir.

Herkesin bildiği ama yapmadığı yürümek, yürümemizi engelleyen bir sağlık sorunumuz yoksa günde 30 dakika kadar yürümek zayıflamak ve formda kalmak için önerilir. Günde  5000 adım atmak yürümeyi alışkanlık haine getiriniz.

Limon suyu sıkılan bir yiyeceğin glisemik indeksi azalır. Kana karışma hızı yavaşlar. Ayrıca sarımsak da beraberinde yenilen besinlerin glisemik indeksini azaltır.

İştahınız çok ise sofraya oturduğunuzda yemeğe 1 tutam dereotu ile başlayın. Göreceksiniz ki 2-3 dakika sonra iştahınız kesilecek ve daha az yemek yiyeceksiniz. Dereotu aynı zamanda zayıflamak isteyenler içinde iştah kesicidir.

Yemek öncesi nane yemek iştahı keser. 8-10 tane nane yaprağını çiğnemek iştahı azaltır.

Mide şikayetiniz yoksa yemeklerinizde kırmızı acı pul biber kullanabilirsiniz bu metabolizmayı hızlandırarak zayıflamaya yardımcı olur.

İştahınız çok ise sofraya oturduğunuzda yemeğe 1 tutam dereotu ile başlayın. Göreceksiniz ki 2-3 dakika sonra iştahınız kesilecek ve daha az yemek yiyeceksiniz. Dereotu aynı zamanda zayıflamak isteyenler içinde iştah kesicidir.

Hızlı kilo vermek iyi değildir. Fazla kilolarınızdan kurtulmak için hızlı kilo vermeye kalkmayınız.

Tatlı krizini yenmek için ne yapmalı? Canınız çok tatlı isterse ekmeğin üzerine biraz bal, marmelat, reçel sürerek tatlı ihtiyacını azaltabilirsiniz. Bir sürahinin içine 2 tane çubuk tarçın koyun bunu için bu bile tatlı isteğinizi bastırmaya yardımcı olacaktır. Tarçınlı su tatlı krizini önlemeden yardımcıdır.

Bilgilendirme amacı ile yazılmıştır. Sağlıklı kilo vermek için öncelikle doktorunuza danışmalısınız. Beslenme uzmanları yaşınıza, cinsiyetinize ve sağlık durumunuza göre bir program hazırlayarak sizlere yardımcı olacaktır.

Kilo vermek isteyenler için sizde yorumlarınız ile bu yazıya katkıda bulunabilirsiniz.

1 yorum

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*