Sarımsakla Zayıflayın

Yaz ayları yaklaşmaya, havalar ısınmaya başlayınca biz kadınları bir telaş sarıyor. ‘’Eyvah yaz geliyor, hemen diyete başlamalıyım, birkaç kilo fazlam var ve hemen vermeliyim’’ gibi klasik cümleler kurmaya başlıyoruz. En hızlı kilo verdiren diyetleri, çayları araştırmaya başlıyoruz. Diyet listelerini, bitki çaylarını ve içeriklerini saatlerce inceleyip, kendimize uygun gördüğümüz bir tanesini seçerek, kararlı bir şekilde diyete başlıyoruz. Artık şundan emin olmalısınız ki, laf olsun diye başlanan diyetlerin, çayların sonu gelmiyor. Acele etmeden, kararlı bir şekilde ve hazırlanış şekillerine dikkat ederek başlamalıyız diyete. Kilo vereceğinize, herkesten ve şeyden önce siz inanmalı ve istemelisiniz ki başarılı olabilesiniz. Daha önce duydunuz mu bilemiyorum; ama size sarımsağın kilo vermeye yardımcı olan mükemmel bir antioksidan olduğunu söyleyebilirim. Dünya starı Angelina Jolie doğum sonrası fazla kilolarından kurtulmak için sarımsaktan faydalanmış.

sarımsak zayıflatırmı

Peki, sarımsak kilo vermek amacıyla nasıl tüketilmeli?

Oldukça yaygın bir kullanım alanına sahip olan sarımsak, yemeklerde kullanıldığı gibi tıp alanında da farklı hastalıklar için bitkisel çözümler sunmaktadır. Bu mucizevi bitkinin suyu da mükemmel ve doğal zayıflama yöntemlerinden birisidir. Çiğ sarımsağın içindeki alisin adlı enzim, midedeki ülserden, mantar ve çeşitli zehirlenmelere kadar bir çok şeye iyi gelen, antibiyotik etkiye sahip bir enzimdir. Çiğ sarımsaktaki bu enzim aynı zamanda kolesterolü düşen bir etkiye de sahiptir. Bu nedenledir ki sarımsak çiğ tüketilmelidir.  Her gün bir diş sarımsağın vücuda bir çok faydası var. Aşağıdaki tarifi uygulayarak siz de sarımsakla zayıflayın.

Sarımsak Çayı Zayıflatır Mı?

Sarımsak çayı bir çok hastalığa iyi gelen, metabolizmayı hızlandıran önemli içeceklerden birisidir. Bu çay ödem atmanıza, sindirime ve yağların erimesine gerçekten yardımcı oluyor.

Zayıflamaya yardımcı olarak, ünlü doktor Ender Saraç’ın da tavsiye ettiği sarımsak çayı nasıl hazırlanır bir bakalım:

  • Üç parça iri taze zencefili ince ince doğrayıp ya da rendeleyip, 1 litre suda kaynatın
  • Zencefiller kaynayınca, ocağın altını kapatın,
  • İçine 3 – 4 diş sarımsağı ilave ederek, 5 dakika kadar demlenmesini bekleyin.
  • Büyük bir su bardağına koyun, içmeden önce içine biraz da limon damlatın.

Sabah ve öğlenleri büyük bir su bardağı ile içine şeker ilave etmeden için.

 Sarımsağın Zararları ve Sarımsak Suyunun Yan Etkileri Nelerdir?

  • Sarımsak, oda sıcaklığında uzun süre bekletildiğinde bir takım bakterilere sebep olur. O nedenle sarımsak, ezildikten sonra bekletilecekse eğer derin dondurucuda saklanmalıdır. Aynı şey sarımsak suyu için de geçerlidir.
  • Bazı insanlarda sarımsağa karşı alerji ortaya çıkabilir
  • Sarımsağın yakıcı etkisi olması nedeniyle gözle temasının olmaması gerekir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*