Vücuttaki Fazla Yağları Yakmanın Doğal Yolları

Yağlarımdan nasıl kurtulabilirim diyorsanız eğer sizi rahatsız eden vücuttaki fazla yağları yakmanın doğal yolları, pratik yöntemleri hakkında bu yazı da bilgiler verilmiştir.

Kilo almak, vücuttaki fazla yağlar günümüzde herkesin korkulu rüyası haline gelmiş adeta bir kabus gibidir. Ve kilo almamızın asıl ve en önemli sebebi ise, aslında, yağlarımızdır. Yağlarımızdan kurtulursak, kilolarımızın çoğundan da kurtuluruz aslında. Amerika Birleşik Devletlerinde yapılan bir açıklama ile, yağ yakmanın pratik yöntemleri sizlere sunulmaktadır. Biz de bu yöntemleri sizlerle paylaşmak istedik:

fazla yağlar

Vücuttaki Fazla Yağları Yakmanın Doğal Yolları

Su içmenin, insan vücuduna olan faydalarını bilmeyen yoktur. Bunun yanında, su içmek, gereksiz kalori alımını önlemesi nedeniyle de yağların çabuk yakılmasını kolaylaştırmaktadır.

Ara öğünleri atlamayın. Genellikle kilo vermek için, az yemek yenilmesi gerektiği söylenmektedir. Ancak aslında, ara öğünlerde, hafif atıştırmalık gıdalar tüketmek, ana öğünlerde, daha az besin tüketilmesini sağlamaktadır ve bu durum da sizlerin daha az kalori almanıza sebep olduğundan, yağlarınızdan kurtulmanız daha kısa sürede gerçekleşmektedir.

Egzersiz yapmak da, kesin surette, yağ yakılmasını hızlandırmaktadır. Yoğun stres altında olan kişilerin metabolizmalarının çok yavaş çalıştığını ve bu nedenle de, yağ yakmalarının zorlaştığını biliyor muydunuz? Bu durumu egzersizlerle önleyebilmeniz mümkün.

D vitamini, vücudumuzdaki pek çok hastalığı iyileştirip önlemesinin yanında, aynı zamanda da; kalori yakılmasını kolaylaştırmaktadır. Özellikle güneş ışığından alınan D vitamini, sizin, daha az besin tüketmenizi sağlamaktadır.

Günde en az 75 mg C vitamini tüketin. C vitamininin yağları yakma özelliği olduğu bilimsel olarak kanıtlanmıştır. Bir greyfurtta 44 mg C vitamini olduğunu bilmenizde fayda var.

Asansör yerine merdivenleri kullanın. Daha fazla enerji harcar ve yağ yakarsınız. Bu sayede, fazla kilolarınızdan daha hızlı kurtulabilirsiniz. Ağırlık kaldırın. Kol ve bacaklarınızın ağırlıklara karşı bir tepkime oluşturduğunu unutmayın. Bu da bir egzersizdir. Hiç bir şey yapamıyorsanız, elinize ağır poşetler alarak yürüyüşler yapmayı deneyebilirsiniz.

Gülün. Gülmek sinir sisteminizi rahatlattığı gibi, size, en az 10 kalori yaktıracaktır. Kahkaha atmanız tercih sebebidir elbette; ancak onu yapamıyorsanız, gülmeyi deneyin.

Yeşil çay için. Vücudunuzu yağlardan daha hızlı arındırdığı kanıtlanan yeşil çay, sağlığınızı da etkin bir şekilde koruyucu etki göstermektedir.

Bilgilendirme amacı ile yazılmıştır. Fazla yağlarınızdan kurtulmak ve sağlıklı bir şekilde kilo vermek için mutlaka bu konuda uzman bir doktora ve diyetisyene danışınız.

1 yorum

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*