Yağ Yakan Bitki Çayı Karışımı

Maydanoz bilinen en güçlü ödem atıcıdır. Zayıflamak ve vücuttaki şişliklerin azalmasına yardımcı oluyor. Fakat maydanoz biraz tansiyonu düşürebiliyor. Çok tansiyon dengesizliğiniz varsa o zaman dikkat etmelisiniz.

Malzemeler;

1/4 demet maydanoz
1 tatlı kaşığı biberiye
1 tatlı kaşığı kekik
1 tatlı kaşığı yeşil çay
1 greyfurt suyu

Yapılışı;

Maydanoz, biberiye, kekik ve yeşil çayın üzerine 2 fincan kaynar su konur, yaklaşık on dakika beklenir, üzerine greyfurt suyu eklenir. Hafif ılık içilebileceği gibi, yazın içine buz atılarak da tüketilebilir.

Bu çay aynı zamanda iştah kapatıcı etkisi de vardır.

Maydanozun ödem atıcı etkisi, biberiye, kekik, yeşil çay ve greyfurtla birleşince incecik bir vücuda kavuşmak hayal olmuyor. Ancak tansiyon hastaları, kolesterol ve depresyon ilacı kullananlar, grip için ilaç kullanalar, greyfurtdan dolayı bu çayı içmesinler. Çünkü greyfurtun ilaçları vücuttan atılımını önleyici etkisi var. İlaç zehirlenmesi yapabilir.

Tansiyon, şeker hapı, kolesterol ve antideprasan ilaç kullananlar greyfurt suyundan uzak durmalı.

Dr. Ayça Kaya’nın Yağ yakımını kolaylaştırması için verdiği bitki çayı tarifidir.

No related content found.

1 yorum

  1. Greyfurt: Günde 3 defa yarım greyfurt yemeklerden önce tüketildiğinde 3 ayda 5 kilo verildiğine dair klinik bir araştırma var. Fakat tansiyon, şeker hapı, kolesterol ve antideprasan ilaç kullananlar greyfurt suyundan uzak durmalı.

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*