Yeşil Elmalı Metabolizmayı Hızlandıran Zayıflama Çayı

Yeşil elmalı hazırlanan bu çay metabolizmayı hızlandırarak zayıflamada destek olarak içilebilecek bir çaydır. Yeşil elmalı zayıflama çayı hazırlanırken limon, tarçın, yeşil çay ve karabiber kullanılıyor. Karabiber vücuttaki yeni yağ hücrelerinin büyümesini geciktirdiği için zayıflamada olumlu bir etkisi bulunuyor. Kan şekerini düzenleyen tarçın ise doğal şekerli bir baharattır. Yeşil elmalı çaya çok yakışıyor hafif bir tat ve lezzet veriyor.

Yeşil Elmalı Zayıflama Çayı

Yeşil elmalı çay için gerekli malzemeler;

Ekşi yeşil elma 2 adet
Tarçın 1 kabuk
Limon 1 adet
Tane karabiber 1 tatlı kaşığı
Yeşil çay 1 poşet yada 1 tatlı kaşığı kadar

Hazırlanışı: Elmaların dışını güzelce yıkadıktan sonra kabuğu ile birlikte dilimleyin. Dilimlenmiş elmaları, tarçın ve tane karabiberi uygun bir demliğin içine koyun. Üzerine sıcak su döküp 2-3 dakika kadar kaynatın. Demlenirken içine yeşil çayı ekleyin. 4-5 dakika demlendikten sonra süzün ve limon suyunu ekleyin aynı gün içinde aralıklarla bu çayı ılık veya soğuk olarak içiniz.

Metabolizmanızın yavaşladığı, şişkinlik hissettiğiniz  zamanlarda yeşil elmalı çaydan yararlanabilirsiniz. Yeşil elmalı çay zayıflamaya destek içindir. Bitkisel çayları alışkanlık haline getirmeden belirli aralıklarla tüketebilirsiniz.

Bu çay bilgilendirme amacı ile verilmiştir. Zayıflamak ve kilo vermek için mutlaka bir uzmandan yardım alınız.

Bir önceki yazıda kilo verirken enerjisi düşenlere yardımcı olabileck enerji veren çay tarifi yer almaktadır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*